Стокгольмський арбітраж відклав розгляд спору Vanco з Україною

Вівторок, 9 листопада 2010, 17:55

Стокгольмський комерційний арбітраж відклав розгляд справи про поновлення дії ліцензій Vanco Prykerchenska Ltd. (Британські Віргінські о-ви) на розробку Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря та угоди про розподіл продукції (УРП) до 31 грудня 2010 року.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на інформацію із проспекту емісії єврооблігацій держпідприємства "Фінансування інфраструктурних проектів", випущених під державні гарантії.

"Якщо сторони не досягнуть мирової угоди до 31 грудня 2010 року, то арбітражний розгляд може відновитися", - зазначено в проспекті.

Як повідомлялося, раніше суд відвів термін на підписання мирової угоди до 30 вересня.

Пізніше сторони звернулися до арбітражу із проханням продовжити зазначений термін.

Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв раніше висловив сподівання на підписання мирової угоди з Vanco Prykerchenska Ltd. до кінця 2010 року.

Vanco International, 100% дочірня компанія американської Vanco Energy Company, була визнана переможцем конкурсу на право укладання УРП, видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки, у квітні 2006 року.

У жовтні 2007 року Vanco Int. переуступила права та обов'язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища в грудні 2007 року видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.

Пізніше Мінприроди виявило ряд порушень законодавства України, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.

У квітні-травні 2008 року уряд анулював ліцензію Vanco Prykerchenska і вийшло з УРП.

Vanсo звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи робити уряду України пропозиції про відновлення співпраці в рамках УРП.

Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Ріната Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!