МВС заарештувало 700 га землі на Київщині

П'ятниця, 5 листопада 2010, 13:37

Працівники міліції викрили на Київщині аферу з відчуженням 700 га землі вартістю понад 20 мільйонів гривень.

Ці землі були відчужені в селян-пайовиків шляхом ухвалення 497 незаконних судових рішень протягом 2007-2008 років і передані у власність шести сторонніх осіб зі зміною цільового призначення.

Про це під час брифінгу в МВС заявив начальник підрозділу департаменту ФЕБ Володимир Яцик, повідомляє прес-служба МВС.

За його словами, група осіб з метою заволодіння землею, що належать 529 селянам-пайовикам двох селищ Київщини, через підставних осіб надали у два суди підроблені боргові розписки і заяви від пайовиків про розгляд справ у суді без їх участі.

Таким чином, у ході цього засідань визнавалися позовні вимоги про передачу землі (паю) в рахунок погашення боргових зобов'язань.

Зловмисники, які таким чином отримали землю, змінили також її цільове призначення із "ведення товарного сільгоспвиробництва" на "ведення підсобного сільського господарства" на користь чотирьох товариств із обмеженою відповідальністю.

"Понад 500 судових рішень було винесено суддями Бориспільського суду. Це все досліджено в рамках порушених кримінальних справ. За цим фактом порушено справу за  ч.4  ст.190 "Шахрайство" КК України. Це тяжкі злочини, які передбачають і конфіскацію незаконно отриманих земельних ділянок", - сказав Яцик.

Він додав, що наразі на земельні ділянки накладено арешт. Крім того, у зв'язку з порушенням присяги судді суддю Бориспільського міськрайсуду було звільнено.

Українська правда. Київ

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!