Уряд передав "Нафтогазу" ОВДП на більш як 7 мільярдів

Четвер, 4 листопада 2010, 18:16

Уряд на цьому тижні здійснив передачу НАК "Нафтогаз Україна" 5-7 річних ОВДП на суму 7,4 млрд. гривень в рамках його капіталізації, схваленої раніше Верховною радою.

Згідно з даними НБУ, операція була здійснена 2 листопада: у цей день обсяг ОВДП в обігу виріс на 7,4 млрд. гривень - до 136,504 млрд. гривень, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

При цьому у власності резидентів, які не є банками (саме до цієї категорії відноситься НАК) він збільшився на 7,384 млрд. гривень - до 15,968 млрд. гривень.

Вже на наступний день обсяг ОВДП цієї категорії власників знизився на 2,109 млрд. гривень, відзначає НБУ, а їхніми покупцями виступили переважно українські банки, портфель ОВДП яких виріс на 1,909 млрд. гривень, тоді як нерезидентів - на 199 млн. гривень.

Нацбанк не уточнює, хто саме виступив продавцем: власники ПДВ-облігацій, Фонд гарантування вкладів чи "Нафтогаз", проте статистика НБУ за попередні періоди свідчить на користь того, що основний обсяг продажів здійснив НАК, якому необхідно до 7 листопада заплатити "Газпрому" близько 1 млрд. доларів за імпортований у жовтні газ.

Дані НБУ також свідчать, що з 16,4 млрд. гривень ПДВ-облігацій, отриманих українськими підприємствами 30 серпня-1 вересня цього року, в їх власності залишилося менше третини - на суму близько 5 млрд. гривень.

Крім того Мінфін у четвер у звіті про виконання державного бюджету в 2009 році вперше оприлюднив остаточні дані про "Нафтогазу" за рахунок ОВДП у 2009 році: її обсяг склав 24,376 млрд. гривень.

Згідно зі звітом, капіталізація "Нафтогазу" в 2009 році за своїми обсягами перевищила капіталізацію банків, в рамках якої випуск ОВДП склав 19,623 млрд. гривень.

За даними НБУ, вже до травня 2010 року обсяг ОВДП у власності резидентів, які не є банками, впав майже до 3 млрд. гривень - рівня, на якому він перебував до початку капіталізації "Нафтогазу" влітку 2009 року і який приблизно відповідає обсягу держоблігацій, що належать Фонду гарантування вкладів.

Мінфін також уточнив, що в минулому році випустив ОВДП на 7,991 млрд. гривень в рамках реструктуризації свого боргу Національному банку.

Як повідомлялося, уряд на чолі з Юлією Тимошенко в 2009 році намагався провести через Верховну раду проект поправок до закону про держбюджет щодо збільшення статутного капіталу "Нафтогазу України" на 18,6 млрд. гривень за рахунок випуску ОВДП, однак парламент не підтримав його.

Новий уряд постановою №935 від 12 жовтня 2010 року формалізував збільшення статутного капіталу НАК до 29,94 млрд. гривень і в той же день вирішив капіталізувати "Нафтогаз" ще на 7,4 млрд. гривень відповідно до прийнятих в кінці вересня в парламенті поправками до держбюджету -2010.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!