Банкіри поскаржилися Януковичу на НБУ

Четвер, 4 листопада 2010, 15:55

Банкіри проти внесення на розгляд Верховної ради законопроекту № 6465 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який нині знаходиться в профільному комітеті, без достатнього обговорення представниками ринку.

Про це сказано у листі, підписаному головами правлінь п'яти банків, частка яких в загальному об'ємі емісії платіжних карт складає 90%: Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, банк "Форум", Укрсоцбанк і Укрсиббанк, і адресованому президентові, прем'єр-міністрові, керівникам парламентських фракцій і голові АМКУ, повідомляє УНІАН.

"Законопроект передбачає рішення, які завдадуть дуже великої шкоди комерційним банкам, їх клієнтам, торговельним мережам і державі", - йдеться у листі.

Законопроект № 6465 пропонує створення додаткових органів з питань регулювання банківської діяльності, зокрема Національної платіжної ради.

Він повинен отримати значні повноваження, пов'язані з регулюванням ринку платіжних систем, включаючи і частину повноважень НБУ в частини контролю.

Крім того, проект закону вимагає створити спеціальну структуру - комерційний кліринговий центр, який в обов'язковому порядку замкне на собі обслуговування внутрішніх безготівкових операцій.

"Ми вважаємо створення такого центру неприйнятним, недоцільним і дуже витратним, оскільки будуть потрібні як кошти на устаткування центру, так і зміна програмного забезпечення в усіх банків, які співпрацюють з Visa і MasterCard", - зазначають банкіри.

На їх думку, законопроект потребує істотного доопрацювання, і неприпустимо, щоб він потрапив на розгляд парламенту в існуючому вигляді.

"Ми наполягаємо на тому, щоб проект закону повернули для обговорення серед основних учасників ринку, і не бачимо ніяких підстав для негайного прийняття яких-небудь змін чинного законодавства", - сказано в листі.

3 листопада 2010 року відбулося засідання парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності, на якому були розглянуті законопроект № 6465 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", щодо удосконалення механізмів функціонування платіжних систем і спеціальних платіжних засобів в Україні.

Також розглянуто законопроект № 6466 "Про внесення змін до Закону України "Про платіжні системи і переказ коштів в Україні", щодо розвитку безготівкових розрахунків з використанням спеціальних платіжних засобів і національного платіжного простору, внесені народним депутатом Юрієм Полунєєвим.

Проте на засіданні комітету ці законопроекти були названі конфліктними і підготовленими без урахування позиції усіх учасників ринку, зокрема, провідних банків і міжнародних платіжних систем.

Комітет прийняв рішення про відтермінування їх розгляду як мінімум на два тижні і вирішив продовжити консультації з усіма зацікавленими сторонами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!