Турчинова допитували про гроші за парникові гази

Вівторок, 30 листопада 2010, 12:23

Колишній перший віце-прем'єр, перший заступник голови партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Олександр Турчинов дав показання у кримінальній справі, порушеній за фактом нецільового використання попереднім Кабінетом міністрів коштів, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів у рамках Кіотського протоколу.

Про це він заявив, виходячи після допиту з будинку Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури, повідомляє агентство "Українські новини".

"Щодо дуже цікавого питання мене запросили цього разу в Генеральну прокуратуру, питання було пов'язане із грішми Кіотського протоколу", - сказав Турчинов.

Він укотре підкреслив, що обвинувачення в нецільовому використанні коштів, отриманих від продажу квот на викид парникових газів попереднім Кабміном, безпідставні і є ні чим іншим, як провокацією.

"Під час діяльності нашого Кабінету міністрів не було жодного випадку, коли кошти, які надійшли за Кіотським протоколом й зберігалися на спеціальному рахунку, використовувалися не за призначенням", - сказав політик.

Водночас екс-перший віце-прем'єр підкреслив, що "подібні обвинувачення негативно позначаються на міжнародному іміджі України".

Як повідомлялося, у травні 2010 року Японія заявила, що вимагає від України звіту за використання коштів, отриманих нею в рамках Кіотського протоколу.

Наприкінці квітня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом нецільового використання коштів спеціального фонду державного бюджету, що надійшли в 2009 році від продажу частини встановленої кількості викидів парникових газів згідно з Кіотським протоколом на суму 2,3 млрд. гривень.

Справа порушена за фактами порушення законодавства про бюджетну систему й зловживання службовим становищем, що спричинило значні збитки державним інтересам, за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 статті 210 і частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!