Податківці пішли із роз'ясненнями на ринки

Вівторок, 30 листопада 2010, 10:37

Податківці пішли до підприємців на ринки, в магазини, в інші заклади, аби з'ясувати, що саме бізнес хоче змінити у податковому кодексі, а також щоб пояснити, що податковий кодекс - це не так уже й погано.

Особливо активізувалися працівники податкової в неділю, розповіла Deutsche Welle активіст громадянського руху "Відсіч" Ольга Сало.

Дзвінки про "роз'яснювальні" візити податкової надходили від підприємців з Одеської, Львівської областей та Києва, каже Сало.

І додає, підприємці це сприйняли як спробу тиску, вони налякані й обурені.

"На різних ринках це відбувалося по-різному: на одних справді збирали людей і заявляли, що немає жодної небезпеки в кодексі, що підприємцям нічого не загрожує, а все лише покращиться. Але були варіанти, коли на ринки, приміром у Києві, приходили податківці із представниками інших силових відомств і задля переконливості робили перевірки", - розповідає Сало.

Голова координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу Ігор Гурняк підтвердив, що упродовж двох тижнів акцій протесту підприємців, фіскальні органи намагаються "вплинути" на окремих активних підприємців, але системного характеру в цьому ще немає.

"Зараз у влади є одне завдання - будь-що треба погодити кодекс й уникнути "вето". Бо вето - це перемога підприємців, а влада не хоче створити в суспільстві прецедент, коли за рахунок активних дій можна захистити свої права", - пояснив Гурняк.

Водночас, організатори акцій протесту підприємців визнають, що "активізація" працівників податкової може нівелювати рух спротиву, бо насправді натиснути на підприємця не складно.

Але це явище матиме лише тимчасовий характер, зауважила Сало, адже опісля бізнес може повстати більш активно і ще більш злагоджено.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!