НБУ хоче посилити вимоги до фінансового стану засновників банків

Понеділок, 29 листопада 2010, 20:30

Національний банк має намір посилити вимоги до фінансового стану засновників при реєстрації нових банків.

Про це йдеться в проекті змін до Положення про порядок створення та державної реєстрації банків, відкриття їх філіалів, представництв, відділень, передає УНІАН.

Регулятор пропонує відмовляти в реєстрації банку в разі "незадовільного фінансового стану хоча б одного із засновників, які мають суттєву участь у банку".

Ознакою відсутності задовільного фінансового стану може вважатися ситуація, коли сума зобов`язань засновника перевищує суму його активів за вирахуванням коштів, вкладених у статутні капітали інших юридичних осіб, у тому числі й коштів, які планується вкласти в капітал створюваного банку.

НБУ вважає, що наявність у засновника збитків за результатами останнього року або прострочених зобов`язань перед іншими банками також може бути підставою для відмови в реєстрації створюваного банку.

Крім того, Нацбанк пропонує встановити, що керівниками банку не можуть бути особи, які: мають судимості, невиконані зобов`язання із оплати боргу щодо будь-якого банку або іншої юридичної або фізичної особи; здійснювали незаконні дії в минулому, що призвело до банкрутства або ліквідації банку або іншої юридичної особи.

Станом на 1 листопада 2010 року ліцензію Національного банку України на здійснення банківських операцій мали 176 банків. У стані ліквідації перебувають 18 банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!