Збільшення зарплат бюджетникам затверджено "заднім числом"

Понеділок, 29 листопада 2010, 17:08

Міністерство юстиції зареєструвало 24 листопада наказ Мінпраці та МОЗ України "Про внесення зміни до Умов оплати праці працівників установ охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" №355/945 від 4  листопада.

Згідно з наказом, із 1 жовтня мають бути підвищені зарплати працівникам бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки розрядів, повідомляє "Дзеркало тижня".

Зокрема, документом встановлюється, що, виходячи з посадового окладу працівника 1 тарифного розряду, мінімальна зарплата з 1 жовтня збільшитися із 570 до 586 гривень.

Згідно з наказом, керівникам закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення необхідно забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, для яких визначені однакові посадові оклади, за рахунок встановлення доплат, надбавок і премій.

При цьому даний наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 1 жовтня 2010 року.

Нагадаємо, як заявив раніше міністр праці та соцполітики Василь Надрага, з 1 грудня мінімальний оклад бюджетників може зрости ще на 14 гривень - до 600 гривень.

Ще у вересні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд України розраховує, що в результаті податкової реформи до кінця 2012 року заробітна плата працівників бюджетної сфери збільшиться у півтора рази.

Водночас, реальна заробітна плата в Україні у жовтні, в порівнянні з вереснем 2010 року, скоротилася на 1,6%.

Також нагадаємо, згідно зі змінами до законодавтства, які набули чинності з 20 листопада, заробітна плата повинна виплачуватися працівникам не рідше двох разів на місяць.

У 2010 році мінімальна зарплата встановлена з 1 січня складає 869 гривень, із 1 квітня - 884 гривні, з 1 липня - 888 гривень, із 1 жовтня - 907 гривень, із 1 грудня - 922 гривні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!