Держкомпідприємництва: дерегуляція в будівництві сприятиме подешевшанню житла

Субота, 27 листопада 2010, 12:01

Проект закону "Про регулювання містобудівної діяльності", який передбачає істотне скорочення кількості бюрократичних процедур у будівельній галузі, сприятиме припливу інвестицій в будівництво і зниженню цін на житло.

Таку думку висловила перший заступник голови Держкомпідприємництва Галина Яцишина у коментарі для тижневика "Дзеркало тижня".

"Ми знімаємо серйозні адміністративні бар'єри в будівельній сфері. І чекаємо підвищення активності будівельників, а також виробників будівельних матеріалів. Ми сподіваємося на інвестиції. Упевнені в зниженні цін на житло. Адже за два місяці оформлення ліцензій і дозволів інвестор апріорі витратить менше, ніж за півтори роки", - заявила Яцишина.

На її думку, ухвалення запропонованого законопроекту буде корисним і в плані підготовки майбутнього містобудівного кодексу.

"Ухвалення цього закону дозволить нам відстежити позитивні і негативні моменти, які він принесе в галузь. А значить внести правильні поправки до містобудівного кодексу і нарешті його прийняти", - констатувала перший заступник глави Держкомпідприємництва.

При цьому вона підкреслила що певним ризиком є можливість внесення змін до тексту законопроекту у Верховній раді.

"Безумовно, існують ризики внесення змін до закону на етапі розгляду його в парламенті. Але ми всім світом працювали над цим важливим документом. Тому і Держкомпідприємництво, і Мінрегіонбуд, і віце-прем'єри Тігіпко і Тихонов планують відстежувати кожен його рух", - запевнила Яцишина.

Як повідомлялося, раніше міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба заявив, що "розбалансувати, значить, убити цей революційний закон, помістивши туди те, щось відрізняється від уже схваленої робочою групою і комітетом Кабміну і особисто прем'єром концепції, ніхто не дозволить".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!