Податківці заарештували першого банкіра-махінатора

П'ятниця, 26 листопада 2010, 20:10

У справі про переведення в готівку коштів уперше в українській практиці заарештований в.о. голови правління банку.

Про це повідомив начальник Управління спеціальних розслідувань главку податкової міліції Сергій Пеньков в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

Ідеться про в.о. голови правління "Класик-банку", який у статті "ДТ" "Посланнячко "у конверті" згадується як одна зі структур, що мають найбільший дисбаланс між обсягами купівлі та продажу валюти на готівковому ринку.

"Цей банк зараз перебуває в розробці управління. Ми вийшли на нього ще до публікації, займаючись однією зі справ про розкрадання у Держкомрезерві", поінформував Пеньков.

"У нашій справі спочатку ішлося про розкрадання на суму близько 150 млн. гривень, на яку були укладені фіктивні договори на поставку до Держрезерву зерна (майже 1/6 частина виділених на ці потреби в бюджеті 2009 року коштів). На підставі цих договорів гроші через підставні фірми переказали, а потім перевели у готівку саме в "Класик-банку". При цьому жодного граму зерна до зерносховищ так і не надійшло", - зазначив він.

За словами Пенькова, під час обшуку в київському відділенні №4 банку була виявлена недостача в касі 2,1 млн. доларів, що фактично підтвердило здійснення валютно-обмінних операцій лише на папері.

"До речі, у нас є відеозапис з камери спостереження банку, де чоловік зі стодоларовою купюрою в руках спробував її обміняти, а охоронець його просто випровадив на вулицю. Хоча, відповідно до вилучених паперів, деякі з "клієнтів" періодично купували по 2 млн. доларів за раз", - зазначив він.

За словами керівника податкового спецназу, за період з серпня 2009 по квітень 2010 року всього дві фізособи з прізвищами Пивоваров і Яковлєв (зараз однин з них затриманий, а другий оголошений у розшук) отримали готівкою в "Класик-банку" 9,365 млрд. гривень.

"Якщо раніше подібні банки були лише ланками в "відмивному" ланцюжку, то зараз стають центрами незаконної податкової оптимізації і переведення в готівку коштів, отриманих незаконним шляхом", - зазначив Пеньков.

"У "Класик-банку" вилучено фінансові документи фіктивних підприємств, а також документи, що підтверджують видачу ним незаконних кредитів на суму понад 200 млн. гривень. Потім потягнулися ниточки, які вивели нас на значно більші масштаби. У справі зараз іде перевірка близько 3 тис. підприємств по всій Україні. Загальний обсяг проведених операцій підприємств із фіктивними структурами склав близько 20 млрд. гривень", - повідомив він.

Керівник податкового спецназу додав також, що уже заарештовані четверо працівників банку, у тому числі (вперше в українській практиці) в.о. голови правління банку.

"Хоча зазвичай банки, через адвокатів, дистанціювалися від конвертаційних операцій, мовляв, ми тут ні до чого - просто виконували свою функцію", - підсумував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!