Уряд збирається удвічі підняти ціну на електроенергію для населення

Середа, 24 листопада 2010, 17:00

Кабінет міністрів розглядає можливість дворазового збільшення ціни на електроенергію, яка відпускається для потреб населення, з квітня, і в подальшому на 39% - із серпня 2011 року.

Про це ідеться в обґрунтуванні проекту Прогнозного балансу електроенергії, палива і витрат енергогенеруючих компаній ТЕС на 2011 рік, повідомляє агентство "УНІАН".

Таким чином, в результаті двоетапного підвищення тарифи на електроенергію із серпня 2011 року можуть становити:

- для міського населення (без електричних плит) - до 67,72 коп. за 1 КВт/год (з ПДВ);

- для населення, що використовує електроплити, - 52,04 коп. за 1 кВт/год (з ПДВ);

- для сільського населення - 62,55 коп. за 1 кВт/год (з ПДВ).

Як відзначають розробники документа, запропоноване підвищення цін на електроенергію для населення передбачає істотне скорочення перехресного субсидування в галузі, а також збереження на прийнятному рівні зростання роздрібних тарифів на електроенергію для промислових підприємств.

Зокрема, при запропонованому рівні цін для населення прогнозні обсяги дотаційних сертифікатів у структурі оптової ринкової ціни на електроенергію за підсумками 2011 року становитимуть 20,085 млрд. гривень, що на 12,7% менше обсягу, прогнозованого для 2010 року.

Тим часом розробники документа в цілому розглядають три сценарії тарифоутворення для населення в 2011 році.

Крім зазначеного вище розглядається ще один двоетапний варіант підвищення цін для населення (на 50% з квітня і на 50% з вересня), а також збереження тарифів незмінними.

"Запропоновані варіанти Прогнозного балансу вирішують завдання фінансово-економічного оздоровлення генеруючих компаній. При цьому лише базовий варіант (100% підвищення з квітня і 39% - з серпня) передбачає істотне скорочення перехресного субсидування, яке передбачене програмами реформування галузі і збереження на прийнятному рівні зростання роздрібних тарифів для промисловості", - резюмують розробники документа.

Як відомо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з 2006 року.

Нині тарифи для міського населення (без електричних плит) встановлені на рівні 24,36 коп. за 1 КВт/год (з ПДВ), для сільського населення - 22,5 коп. за 1 кВт/год (з ПДВ), для населення, що використовує електроплити, - 18,72 коп. за 1 кВт/год (з ПДВ).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!