Мінфін хоче контролювати Держфінпослуг і ДКЦПФР

Середа, 24 листопада 2010, 10:26

Міністерство фінансів вперше заявило про підтримку ідеї створення єдиного регулятора ринку фінансових послуг, що об'єднує функції Нацбанку, Держфінпослуг і ДКЦПФР.

"На сьогоднішній день це шлях, яким потрібно йти", - сказав учора директор департаменту політики розвитку фінансових послуг Мінфіну Володимир Коцюба, пише видання "Комерсант-Україна".

Рік тому міністерство відхилило законопроект, розроблений Держфінпослуг, згідно з яким комісії надавався статус центрального органу виконавчої влади і передавалися функції НБУ з контролю за банківськими установами.

Але ДКЦПФР повинна була б залишитися регулятором фондового ринку.

"Саме тому, що проти виступав Мінфін, документ не вдалося погодити до кінця. У міністерстві ніколи не підтримували цю ідею", - розповів екс-голова Держфінпослуг Віктор Суслов.

У липні 2010 року Нацбанк запропонував Кабміну об'єднати всі три регулятора.

Але комісії відмовилися погодити документ, аргументуючи тим, що їхні ринки занадто мізерні й на них ще потрібно навести порядок.

У НБУ відзначають, що якщо сам центробанк є самодостатньою структурою, то два інших регулятора фінансово залежні від бюджетних асигнувань.

Підтвердження того, що Мінфін має намір незабаром отримати контроль над Держфінпослуг і ДКЦПФР, вчора висловив начальник відділу розвитку страхового ринку, недержавного пенсійного забезпечення та небанківських кредитних послуг департаменту політики розвитку ринку фінансових послуг міністерства Іван Угрин.

Він повідомив, що Мінфін планує отримати статус контролюючого органу, для чого розробив відповідний законопроект.

За словами чиновника, міністерство повинно буде пропонувати на розгляд Кабміну нормативно-правові документи з регулювання фінансових послуг.

А міністр, у свою чергу, отримає право узгодження плану роботи Держфінпослуг і ДКЦПФР, отримання звітності, а його пропозиції будуть обов'язковими для розгляду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!