Укрпромбанк відсудив у позичальників 2 мільярда

Середа, 24 листопада 2010, 09:32

Клієнти Укрпромбанку, які перестали обслуговувати свої кредити, потрапили під пильну увагу правоохоронних органів та виконавчих служб.

Незважаючи на те що банк проходить процедуру ліквідації, робота з боржниками ведеться досить щільно: у судах розглядаються позови банку на більш ніж 400 проблемних позичальників.

Порушено 18 кримінальних справ, щодо 140 боржників відкриті виконавчі провадження, пише газета "Дело".

В Укрпромбанку повідомили, що з боржниками довго не церемоняться. Якщо є факт ухилення від виконання зобов'язань, матеріали передаються до відповідних органів.

"Ліквідатор, коли виявляє незаконні дії позичальників, за які передбачена відповідальність Кримінальним кодексом, збирає відповідні матеріали і передає їх у правоохоронні органи", - говорить заступник виконавчого директора Укрпромбанку Андрій Погорєлов.

Крім того, з чотирьох сотень клієнтів банк намагається стягнути кошти через суди.

"У судах різних інстанцій розглядається понад 400 позовних заяв, поданих банком до неплатників. Загальна сума боргу за поданими позовними заявами, з урахуванням кредитів, які передані в Дельта Банк, складає більше 4 млрд. гривень", - стверджує Погорєлов.

Найбільшими боржниками Укрпрому є група компаній "Альфа-Нафта" і афільовані з нею структури, які заборгували фінустанові близько 5 млрд. гривень.

До слова, неплатники, протидіючи банку, також нерідко подають на фінустанова до суду, намагаючись оскаржити кредитні договори, договори застави або договори поруки.

Однак в Укрпромбанку кажуть, що всі ці спроби не мають великого успіху, тому що на стороні фінустанови виступають НБУ і прокуратура.

Зацікавленість прокуратури в поверненні коштів боржниками Укрпромбанку невипадкова: серед кредиторів банку є держустанови - обладміністрації та державні фонди.

Спільна робота банку, НБУ і прокуратури дає непогані результати.

"З початку ліквідаційної процедури, 21 січня 2010 року, банком була подана до суду близько 250 позовних заяв на суму 2,5 млрд. гривень. На користь банку прийнято 115 рішень судів на суму 2 млрд. гривень. Відкрито понад 140 виконавчих проваджень на суму понад 2 млрд. гривень", - ділиться результатами Погорєлов.

За його словами, на початок листопада сума кредитного портфеля Укрпромбанку становила 4,55 млрд. гривень, у тому числі кредити юросіб - 4,48 млрд. гривень, населення - 69,4 млн. гривень.

Єдина проблема судових розглядів, нарікають в банку, це сума держмита, яку повинен сплатити банк при подачі позову або вчиненні виконавчого напису.

"Кредити досить великі, і часто сума держ-мита за подання тільки одного позову становить близько 25 тис. гривень", - пояснює Погорєлов.

Враховуючи, що банк подав близько 400 судових позовів, загальна сума сплаченої Укрпромбанком держмита досягла 3,2 млн. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!