Світовий банк радить Україні швидше створити центральний депозитарій

Субота, 13 листопада 2010, 13:11

Чим швидше в Україні буде створений об'єднаний центральний депозитарій відповідно до міжнародної практики і з високим рівнем довіри з боку інвесторів та учасників ринку, тим швидше держава зможе надати інвесторам якісну інфраструктуру і депозитарні послуги, необхідні як для розвитку внутрішнього фондового ринку, так і для залучення зовнішніх інвестицій.

Про це заявила старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Анжела Пригожина в коментарі тижневику "Дзеркало тижня".

Способом створення центрального депозитарію в СБ бачать об'єднання Національного депозитарію та Всеукраїнського депозитарію цінних паперів.

"Ми вважаємо, що держава повинна інвестувати у створення фінансових установ та спеціальних підприємств, що є частиною інфраструктурної системи ринку, тільки в тому випадку, якщо цього ще не робить приватний капітал", - зазначає Пригожина.

Вітчизняні експерти також впевнені в правильності об'єднання НДУ і ВДЦП.

"Для подальшого розвитку фондового ринку України можливе об'єднання НДУ і ВДЦП я вважаю абсолютно логічним і правильним. При цьому також необхідно встановити кореспондентські відносини між новоствореним депозитарієм і депозитарієм Нацбанку, щоб забезпечити місцевим біржовим майданчикам доступ до всіх фінансових інструментів, у тому числі ОВДП і ПДВ-облігаціями", - говорить директор інвестиційної компанії Dragon Capital Дмитро Тарабакін.

Як відомо, створення єдиної системи депозитарного обліку цінних паперів увійшло в президентську програму економічних реформ на 2010-2014 роки як один із кроків, необхідних для росту і розвитку фондового ринку та сектору фінансових послуг.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!