Уряд компенсує сільгоспмашзаводам ставки за кредитами

П'ятниця, 12 листопада 2010, 18:24

Підприємствам машинобудівного комплексу, які випускають продукцію для АПК і реалізують інвестиційні проекти, процентна ставка за залученими в національній валюті кредитами буде компенсуватися в розмірі 1,4 облікової ставки НБУ за середньостроковими (до трьох років) і 1,5 облікової ставки за довгостроковими (до п'яти років) кредитами.

Це закріплено Порядком використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених для виконання Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для АПК і компенсації підприємствам ставок за кредитами для реалізації інвестпроектів, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Згідно з документом, компенсація ставок за кредитами підприємствам машинобудування для АПК буде здійснюватися виходячи з розміру облікової ставки Нацбанку, що діє на дату нарахування відсотків за кредитами, але не більше відсоткової ставки за залученими кредитами.

Головним розпорядником коштів визначене Міністерство промислової політики.

Обсяг бюджетних коштів визначається окремим рішенням Кабінету міністрів.

Бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі і, крім компенсації ставок за кредитами, спрямовуються на погашення кредиторської заборгованості, що виникла в 2009 році за загальним фондом держбюджету у зв'язку з виконанням програми держпідтримки вітчизняного машинобудування для АПК, в тому числі через механізм здешевлення кредитів.

Як повідомлялося, Держпрограмою розвитку вітчизняного машинобудування для АПК на 2007-2010 роки, яка оцінювалася в 3,18 млрд. гривень, орієнтовно було передбачено, зокрема, бюджетне фінансування в розмірі 203,2 млн. гривень, і фінансування за рахунок кредитів в розмірі 1,47 млрд. гр.

У тому числі в 2010 році фінансування за рахунок кредитів передбачалося в розмірі 470 млн. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!