Україні загрожують страйки фермерів

П'ятниця, 12 листопада 2010, 14:19

Фермери погрожують масовими страйками, якщо влада не скасує квоти на експорт зерна.

Аграрії нарікають, що через квоти їхні збитки перевищили 10 млрд. гривень, а через безгрошів'я - осіння посівна під загрозою, пише Deutsche Welle.

Цьогорічний урожай зернових в Україні перевищив 40 млн. тонн.

Експортний потенціал складає 16 млн. тонн, але зерно за кордон вільно українські аграрії вивозити не можуть, бо влада запровадила квоти на його експорт.

На внутрішньому ринку України через експортне обмеження зернотрейдери закуповують у сільгоспвиробників зерно дешевше, ніж  за світовими цінами, нарікають фермери.

Тож асоціація фермерів і приватних землевласників України закликає президента втрутитися в ситуацію з експортом зернових, а також вимагає від уряду скасувати квоти.

Якщо до вимог аграріїв не прислухаються, вони погрожують провести масові акції протесту і вже зараз кажуть, що під загрозою і наступна посівна, і збір цьогорічного урожаю кукурудзи, бо всі елеватори переповнені.

Голова страйкового комітету Асоціації фермерів і приватних землевласників України Леонід Кириченко каже, що аграрії вже зверталися до президента й до уряду, аби їхню позицію врахували, коли ще тільки планували запровадити квотування, однак реакції на їхні звернення не було.

"Якщо так у нас будуть вести аграрну політику, то ми ніколи не вийдемо з кризи і тих цін на продукти харчування", - вважає Кириченко.

Фермери вже провели попереджувальну акцію протесту  під стінами Міністерства аграрної політики та планують пікети по всій Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!