МВФ незадоволений українською інфляцією

Четвер, 11 листопада 2010, 11:34

Міжнародний валютний фонд вважає макроекономічну стабільність в Україні необхідною умовою для припливу інвестицій та економічного зростання.

Про це повідомив голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр у ході Українського інвестиційного форуму, передає агентство "Українські новини".

"Для тих, хто займається інвестиціями, найфундаментальніша річ - це макроекономічна стабільність... Для того, щоб було зростання в економіці, також важлива макроекономічна стабільність", - сказав він.

Зі слів Альєра, для інвесторів, які розглядають можливість вкладення коштів у проекти в Україні, фактором, що насторожує, є інфляція в країні понад 10% на рік.

"Важко для інвесторів щось робити, коли інфляція перевищує 10% (на рік) і є прогнози, що вона зростатиме. Як тоді можна планувати інвестиції на 2-3-4 роки, якщо така волатильність ринку?" - сказав він.

Також голова представництва МВФ зазначив, що будь-яка нестабільність в економіці призводить до зниження прибутковості інвестиційних проектів і зниження економічної активності.

Як повідомлялося, інфляція в Україні в жовтні сповільнилася до 0,5% в порівнянні з 2,9% у вересні і 1,2% у серпні.

На думку експертів, основною причиною такої низької інфляції став агресивний адміністративний вплив уряду на економіку.

З початку року інфляція досягла 7,9% у порівнянні 10,1% за аналогічний період минулого року.

Згідно з прогнозами уряду, в 2010 інфляція становитиме не більше 10%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!