Україні обіцяють козир у переговорах з "Газпромом"

Середа, 10 листопада 2010, 13:25

Проект азербайджансько-грузинсько-румунського інтерконнектора (AGRI), який передбачає поставку азербайджанського скрапленого газу через Грузію та Чорне море до Румунії, може стати одним з найбільш перспективних маршрутів постачання газу з Каспійського регіону до Європи.

Про це заявив провідний експерт з питань Євразії The Heritage Foundation і член експертної ради Trend Аріель Коен, повідомляє ua-energy.

"Сьогодні AGRI може стати одним з найбільш перспективних маршрутів для постачань газу з Каспійського регіону до Європи", - сказав він в інтерв'ю Caucasus Times.

"Очевидно, що цей проект буде здійснюватися швидше, ніж проект газопроводу "Набукко", який є пріоритетним для Європи", - додав він.

Коен відзначив, що президент Азербайджану Ільхам Алієв, Президент Грузії Михайло Саакашвілі, президент Румунії Траян Басеску і прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан дали новий імпульс проекту в Баку, бо три президенти розраховують на зріджений природний газ.

"Високий рівень уваги до проекту дає привід думати, що нова ідея скоро призведе до залучення інших держав", - сказав Коен.

Він сказав, що підписавши заяву про початок роботи над проектом AGRI, Європа отримала деякі гарантії енергетичної безпеки.

В даний час багато експертів вважають, що AGRI є кращим рішенням для досягнення енергетичної безпеки ЄС.

Варто також відзначити, що Туркменістан також має намір поставляти природний газ через Каспійське море, через Азербайджан до Європи.

Коен нагадав, що український міністр палива та енергетики Юрій Бойко висловив зацікавленість в проекті AGRI і висловив готовність України купувати 10 млрд куб. м азербайджанського зрідженого природного газу на рік після завершення будівництва терміналу зрідженого газу в Одесі.

За словами Коена, готовність України взяти участь у проекті AGRI і будівництво терміналу посилає недвозначний сигнал "Газпрому", що Київ має альтернативний вибір.

"У майбутньому AGRI може стати козирем України в переговорах з "Газпромом" про ціну на газ", - підкреслив Коен.

За словами експерта, після того, як проект AGRI почине працювати, азербайджанські енергоресурси вийдуть на європейський ринок, особливо в Центральній і Східній Європі та на Балканах.

І в довгостроковій перспективі, за його словами, після появи єдиної європейської газової мережі, Баку буде мати доступ до активів в Західній Європі, що буде значним геополітичним досягненням для Азербайджану і його партнерів у цьому проекті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!