Єврокомісія оштрафувала 11 авіакомпаній за змову

Середа, 10 листопада 2010, 10:18

Європейська комісія вирішила оштрафувати 11 авіакомпаній, які працюють на ринку вантажних авіаперевезень в Європейському Союзі, на загальну суму 799 млн євро за змову.

Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії, повідомляє "Радіо свобода" .

Компанії, серед яких низка відомих, координували свою політику в сфері додаткової плати за пальне та безпеки впродовж шести років, йдеться в повідомленні.

При цьому компанія Lufthansa і її дочірня компанія Swiss International Air Lines звільнені від сплати штрафів, оскільки першими надали інформацію Єврокомісії про картельну змову.

"Дуже шкода, що так багато великих авіакомпаній координували свою цінову політику на шкоду європейському бізнесу і європейським споживачам", - заявив віце-президент Єврокомісії, відповідальний за питання конкуренції, Йоакін Алмунья.

Єврокомісія встановила, що картель погоджував цінову політику в період з грудня 1999 року по 14 лютого 2006 року.

Згідно з рішенням Єврокомісії, найбільші штрафи доведеться сплатити Air France (майже 183 млн. євро), KLM (127 млн. євро), British Airways (104 млн.), Cargolux (79,9 млн. євро).

Крім того, за даними Єврокомісії, в картельній змові брали участь Air Canada, Martinair, Cathay Pacific Airways, Japan Airlines, LAN Chile, Qantas, SAS, Singapore Airlines.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!