Світ може повернутися до "золотого стандарту"

Середа, 10 листопада 2010, 09:02

В рамках реформи світового валютного ринку лідери країн великої двадцятки повинні звернутися до розгляду питання про введення світової резервної валюти, забезпеченої золотом.

Про це в інтерв'ю газеті The Financial Times сказав президент Світового банку Роберт Зеллік, передає k2kapital.

За його словами, провідні країни повинні обговорити можливість "прийняття золота за міжнародний стандарт, на який буде орієнтуватися ринок при прогнозуванні інфляції, дефляції та рухів валют".

Зеллік пропонує зайнятися цим питанням на саміті, який пройде в ці вихідні в Сеулі.

"Так, у підручниках золото розглядається як застаріла форма розрахунків, але ринки до цих пір використовують його в якості альтернативи грошам", - говорить він.

Як він стверджує, подібна реформа відображає реалії економіки і прийде на зміну існуючої валютної парадигмі, відомої як Бреттон-Вудська валютна система.

Вона була прийнята в 1971 році, коли за рішенням президента США Ніксона був розірваний зв'язок між золотом і доларом.

Це рішення було закріплено Бреттон-Вудським угодою.

Зеллік вважає, що в поверненні до взаємозв'язку між обсягом золотих запасів і курсом валюти "немає нічого радикального. Цей захід цілком реальний і має практичний сенс".

"Швидше за все, учасниками нової системи стануть долар, євро, єна, фунт і юань, який рухається до глобалізації та відкритості грошових потоків", - говорить він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!