Німеччина критично оцінює інвестклімат в Україні

П'ятниця, 8 жовтня 2010, 09:42

В Україні поки що недостатньо умов для більш активного інвестування з боку Німеччини.

Про це заявив посол ФРН в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот під час перебування в Донецьку разом з делегацією німецьких підприємців, передає Deutsche Welle.

Німеччина розглядає Україну і, зокрема, Донеччину як партнера з вагомим потенціалом.

Однак і досі існують певні труднощі для приходу в Україну іноземних інвесторів, зазначив Гаймзьот:

"Новий уряд представив дуже важливі плани й наміри. Проте досі не відчутно, що в іноземних інвесторів минули недовіра та настороженість", - наголосив він.

Складається враження, що Україна прагне інвестицій, але не хоче бачити інвесторів, сказав посол.

Він зазначив, що є випадки, коли губернатори не дотримали своїх обіцянок перед інвесторами, або ж приклади незрозумілої поведінки з боку митних та податкових служб.

А для інвестора вирішальною є упевненість, що він працюватиме в тій правовій системі, яка б відповідала європейським нормам.

Утім, досі іноземні підприємці змін на краще не відчули. Й інвестиційні показники в першому півріччі цього року це підтверджують, зауважив посол.

На його думку, нині дуже важливо забезпечити інвесторам надійність у правовій сфері.

Також дуже важливо, щоб політичні інтереси країни перемогли над приватними економічними інтересами.

Крім того, необхідна більша відкритість щодо інвесторів.

Німці - дуже серйозні та обережні люди, і якщо вони ризикнуть прийти в Україну, то вони залишаться тут надовго, додав посол.

За словами Генерального консула Німеччини в Донецьку Клауса Ціллікенса, привабливими галузями для інвесторів у Донецькій області, попри існуючі стереотипи про виключно промисловий регіон, могли би стати сільськогосподарський сектор, виробництво продуктів харчування, комунальні послуги.

Крім того, як підкреслили дипломати, особливу увагу Німеччина приділяє також підтримці проектів у сфері енергозбереження.

Так, 21 жовтня в рамках німецько-українського енергетичного форуму в Донецьку відбудеться конференція, присвячена модернізації промисловості. Участь у ній візьмуть також і члени німецького уряду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"