Податок на нерухомість не сприятиме будівництву?

П'ятниця, 8 жовтня 2010, 09:18

Податок на нерухомість не стимулюватиме будівництво житла.

Таку думку висловив заступник міністра регіонального розвитку і будівництва Дмитро Ісаєнко, повідомляє агентство "УНІАН".

"Я вважаю, що податок на нерухомість не збере великих грошей для держави, а от ринок будівництва житла стимулювати не буде", - вважає він.

Ісаєнко відзначив, що із загального обсягу будівництва житла 60-80% протягом останніх п'яти років - це індивідуальне житлове будівництво.

"Якщо ми сьогодні введемо податок на нерухомість, це точно не стимулюватиме людей, у яких є гроші, будувати житло більш як 300 кв. м. Щодо квартир, то з цим теж є проблеми. Квартира більш як 100 кв. м теж обкладатиметься певним податком. Але ми ж не можемо заганяти людей в ті параметри, які були при Радянському Союзі - в двокімнатну квартиру у 50 кв. м або у трикімнатну - 70 кв. м. Це неправильно", - додав він.

Як повідомлялося, 7 жовтня Верховна рада прийняла в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом міністрів.

Згідно із документом, для забезпечених громадян буде введено податок на нерухомість у розмірі 10 грн. за 1 кв. м на рік.

Оподатковуватися буде площа, яка перевищує 40 кв. м на одну людину, але при цьому мінімальна неоподатковувана площа становитиме 100 кв. м на сім'ю у місті і 200 кв. м у сільській місцевості.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!