Азаров збрехав МВФ про борг за ПДВ?

Четвер, 7 жовтня 2010, 11:58

Загальна сума невідшкодованого ПДВ, підтверджена перевірками, на початок жовтня 2010 року становила 9,1 млрд. гривень, перевіряються ще 10 млрд. гривень.

Таким чином, борг уряду із відшкодування ПДВ значно перевищує заявлені 3 млрд. гривень, прострочені понад два місяці, пише газета "Комерсант-Україна".

Видання нагадує, що про таке зниження заборгованості минулої п'ятниці заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з головою МВФ Домініком Стросс-Каном.

"Ми сповнені рішучості до нового року прийти з нульовою заборгованістю з ПДВ", - сказав Азаров.

У Мінфіні виданню пояснили, як з'явилася заборгованість у розмірі 58,4 млрд. гривень (на момент призначення уряду 11 березня): 34 млрд. гривень - це сума, не відшкодована на рахунки платників у банках (перевірена й підтверджена податківцями), 2,9 млрд. гривень - кошти, які фігурують у судах і кримінальних справах, 2,5 млрд. гривень - переплати платників і 19 млрд. гривень - залишки негативного значення ПДВ у деклараціях.

Через відсутність у держбюджеті коштів для повернення ПДВ уряд до мінімуму скоротив щомісячне відшкодування - у січні-липні середній обсяг склав 1,4 млрд. гривень. Одночасно готувався випуск ПДВ-облігацій.

За словами заступника міністра фінансів Тетяни Єфименко, на 1 вересня загальний борг із відшкодування ПДВ становив 44,8 млрд. гривень.

Підприємствам у вересні відшкодовано 20 млрд. гривень: 16,2 млрд. гривень - у вигляді облігацій і 3,8 млрд. гривень - безготівковим платежем.

Єфименко уточнила, що близько 2 млрд. гривень у вересні визнані безпідставно заявленими (за 9 місяців ця сума склала 8,86 млрд. гривень), а в рахунок майбутніх платежів перейшли 11-11,5 млрд. гривень. Невідомою лишається доля близько 8,5 млрд. гривень.

При виплаті підприємствам у вересні 3,8 млрд. гривень сума боргу із відшкодування ПДВ із простроченням понад 60 днів зменшилася за місяць на 7 млрд. гривень - з 10 млрд. гривень до 2,9 млрд. гривень.

Водночас, реальна сума зобов'язань перед бізнесом значно більша. Вона включає суми, які перебувають у перевірках, і весь підтверджений, але не відшкодований обсяг ПДВ.

За даними департаменту контролю за відшкодуванням ПДВ ДПАУ, до 1 жовтня підтверджено, але не відшкодовано 9,12 млрд. гривень.

Експерти, опитані виданням, вважають, що звіт Кабміну про скорочення боргу - гра з цифрами.

Вони вважають, що Кабмін не зможе виконати свою обіцянку - "обнулити" борги з ПДВ до кінця року, а відшкодування так само буде інструментом виконання бюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!