ДПА нарахувала десять мільярдів неповерненого ПДВ

Середа, 6 жовтня 2010, 15:30

Державна податкова адміністрація оцінює сукупний розмір поточної заборгованості з відшкодування ПДВ на рівні 10 млрд. гривень.

Про це повідомив голова ДПАУ Олександр Папаїка, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

"На відпрацюванні - близько 10 млрд. гривень, це поточна, як кажуть, робоча заборгованість", - сказав він на брифінгу в середу.

Разом з тим, очільник ДПА підкреслив, що влада країни виконали зобов'язання, взяте в рамках співробітництва з МВФ: обсяг простроченої заборгованості з відшкодування ПДВ (з затримкою виплати більше 60 днів) вже скоротився до 2,9 млрд. гривень.

"Більш ніж на 1 млрд. збільшили відшкодування у вересні живими коштами", - пояснив Папаїка, але не уточнив загальну суму відшкодування в минулому місяці.

При цьому, за його словами, загальний розмір заборгованості з відшкодування ПДВ вдалося істотно скоротити за рахунок "взаємоузгоджених дій з платниками податків".

У зв'язку з цим глава податкового відомства запропонував підприємствам, які претендують на відшкодування ПДВ, зменшувати в своїх податкових деклараціях довжину ланцюгів з підприємств суміжників, оскільки відсікання сумнівних зв'язків дозволяє швидше отримувати відшкодування податку.

Як повідомлялося, ДПА у січні-вересні 2010 року попередила необгрунтоване відшкодування ПДВ на суму 8,9 млрд. гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!