Україна врегулювала торгівлю із Молдовою

Середа, 6 жовтня 2010, 10:25

Верховна рада у вівторок ратифікувала "Протокол між Кабінетом міністрів України та Урядом Республіки Молдова про винятки з режиму вільної торгівлі".

Документ раніше був ратифікований молдавським парламентом, нагадує газета "Комерсант-Україна".

Законопроект №0168 передбачає, що з режиму вільної торгівлі буде вилучено імпорт до України цукру, насіння цукрових буряків і етилового спирту.

У свою чергу, українські експортери не зможуть вільно ввозити до Молдови цукор, етиловий спирт, шкури, феросплави, відходи та брухт чорних і кольорових металів.

Заступник міністра економіки Валерій Мунтіян, представляючи документ у парламенті, повідомив, що обмеження двосторонньої торгівлі, які нині вводяться, існували і раніше, а законопроект лише легалізує їх.

За його словами, ратифікація двостороннього протоколу вирішує питання про можливе обмеження українського експорту кондитерських виробів.

Як уточнили у посольстві Молдови, нещодавно завершилося антидемпінгове розслідування проти імпорту з України кондитерської продукції, яке не виявило факту порушення.

Але Молдова стягувала мито з експорту української карамельної продукції.

"Якщо карамель не включена в ратифікований протокол, її імпорт не буде обкладатися митом", - пояснила радник з економічних питань посольства Дарина Занога.

У посольстві Молдови уточнили, що законодавча легалізація вилучень з режиму вільної торгівлі дозволяє сторонам приступити до переговорів про їх повне скасування.

"Поки ці обмеження не були законодавчо оформлені, ми не могли почати переговори", - зазначила Занога.

За її словами, Молдова в першу чергу зацікавлена у скасуванні обмежень торгівлі шкурами та металобрухтом.

Україна ж наполягає на скасуванні мита на експорт спирту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!