Київ і Брюссель почали "ключовий" етап переговорів про вільну торгівлю

Вівторок, 5 жовтня 2010, 09:53

4 жовтня розпочався тринадцятий раунд переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом, який обіцяє стати ключовим.

За його підсумками Брюссель ухвалить рішення про те, наскільки ефективна нинішня модель ведення консультацій із Києвом, пише газета "Комерсант Україна".

Цей переговорний етап стане останнім перед щорічним самітом Україна-ЄС, який відбудеться 22 жовтня у Брюсселі, зазначає видання.

З української сторони переговорну групу очолює заступник міністра економіки Валерій П'ятницький, з боку Євросоюзу - представник генерального директорату "Торгівля" Єврокомісії Філіп Куїссон.

"Нинішній раунд є ключовим. Протягом останніх кількох раундів у нас практично не було просування. Україна не готова йти на поступки щодо важливих пунктів, які передбачають адаптацію законодавства до європейських норм", - заявив один зі співрозмовників видання в Єврокомісії.

"Переговори в Києві 4-8 жовтня покажуть, чи готовий Київ взагалі до будь-якого прогресу. Якщо раунд знову буде "порожнім" - значить, необхідні суттєві зміни. Які саме, належить визначити пізніше", - зазначив він.

Ще одна особливість нинішніх переговорів - сторони планують обмінятися проектами розділу "Послуги" - єдиного, за яким переговори досі не почалися.

"Цей раунд повинен дозволити нам побачити загальну картину угоди", - сказав єврокомісар із питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле.

За інформацією видання, європейці вже поінформували керівництво України про складнощі в переговорному процесі. Фюле побічно підтвердив це.

"Кожен раунд для нас важливий, але цей має особливе значення. Ми домовилися із президентом України Віктором Януковичем, що, якщо цей раунд не принесе успіхів, нам треба буде сісти разом з учасниками переговорів і розібратися, де ми знаходимося", - заявив він.

У Києва до Брюсселя свої претензії. Зокрема, українська сторона вважає низьким той рівень інтеграції, який влаштовує Євросоюз.

"Якщо ми заявляємо про необхідність "глибокої та всеохоплюючої" ЗВТ, то повинні закріпити існування чотирьох основних свобод (товари, послуги, робоча сила, капітал). Але Брюссель не готовий говорити про свободу підприємництва", - пояснив один зі співрозмовників видання.

"У випадку якщо ЄС не хоче інтегруватися з нами "по повній" і не має наміру допомагати нам у реалізації важких для економіки реформ, ми зі свого боку теж будемо обмежувати ступінь інтеграції", - підкреслив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!