Київ готується позичити ще 4 мільярди

Четвер, 28 жовтня 2010, 10:37

Влада Києва планує на початку 2011 року випустити єврооблігації на суму до 500 млн. доларів з метою рефінансування раніше випущених бондів.

Нині Київська адміністрація розробляє запит для іноземних інвестбанків, пише газета "Дело".

Це документ, в якому влада міста висловить свою готовність розглянути пропозиції інвестбанків з організації нового випуску або обміну старих єврооблігацій на нові.

Про це повідомляє спеціалізоване фінансове інформагентство DebtWire, з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.

"Можна говорити, що це попередній етап, що передує початку підготовки до випуску єврооблігацій. До кінця року Київ, очевидно, вже не встигне провести випуск і, швидше за все, постарається випустити папери в перші 3-4 місяці 2010 року", -.

"Залучені кошти підуть на рефінансування єврооблігацій з погашенням у липні 2011 року 200 млн. доларів і у листопаді 2012 року - 250 млн. доларів", - говорить аналітик інвесткомпанії "Драгон Капітал" Ольга Сливінська.

Нагадаємо, що в даний час публічний борг Києва, за оцінками рейтингового агентства S & P, становить близько 8,5 млрд. гривень.

З цієї суми зовнішня заборгованість становить 700 млн. доларів - три випуски єврооблігацій з погашенням в 2011 -2015 роках.

Частина заборгованості, що залишилася припадає на кредити комерційних банків.

Українська столиця винна Альфа-Банку 750 млн. гривень, Банку "Хрещатик" - 450 млн. гривень, а також двом державним: Ощадбанку - 1 млрд. гривень, та Укрексімбанку - 500 млн. гривень.

Ці борги київської адміністрації сформувалися через необхідність погасити заборгованість перед "Київенерго", які систематично формуються через різницю в тарифах на теплопостачання.

Основна проблема не стільки у значному розмірі боргу, скільки в тому, що більша його частина - короткострокова.

Так, в 2011 році наступає термін погашення боргів на загальну суму більше 3 млрд. гривень.

Майже стільки ж доведеться заплатити в 2012 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua