Путін відмовився знизити ціну на газ для України

Середа, 27 жовтня 2010, 20:32

Прем'єр-міністру Миколі Азарову не вдалося умовити російського колегу Володимира Путіна піти на зниження ціни на газ для України.

Про те, що переговори з цього питання зайшли в глухий кут, повідомив журналістам міністр енергетики РФ Сергій Шматко після закінчення засідання Комітету з питань економічного співробітництва україно-російської міждержавної комісії, пише газета "Дело".

"Прем'єр-міністри на цю тему нічого не сказали, в яке становище ви ставите мене? - сказав Шматко.

На уточнюючі питання журналістів міністр енергетики РФ відповів, що позиція Росії в цьому питанні не змінилася - Росія вважає формулу ціни на газ справедливою.

За його словами, якщо Україна хоче домогтися зміни ціни на газ, вона повинна продемонструвати готовність піти на суттєві поступки Росії.

Він також дав зрозуміти питання ціноутворення мають вирішувати господарюючі суб'єкти - "Газпром" і "Нафтогаз".

Як повідомлялося, напередодні засідання Комітету Микола Азаров заявляв, що угода щодо постачання російського природного газу, укладена попереднім урядом, у силу низки обставин не відповідає чинному законодавству України.

"Реалії ринку змінилися, тому й базова угода і формула визначення ціни вимагають перегляду. Крім цього, Україна приєдналася до Європейської енергетичної хартії і прийняла закон про ринок газу. Відповідно, змінилася і міжнародно-правова і внутрішня законодавча база, що враховувалися до свого часу під час укладення та виконання угод про постачання і транзит газу", - наголосив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!