"Укртелеком" відключив абонентів "Голден Телекому"

Середа, 27 жовтня 2010, 18:41

"Укртелеком" обмежив доступ на номери своєї мережі для абонентів фіксованого зв'язку оператора "Голден Телеком".

Про це пише газета "Дело" із посиланням на прес-службу "Голден Телекому".

У компанії вважають, що "Укртелеком", користуючись своїм монопольним становищем на ринку, намагається чинити тиск на оператора заради отримання преференцій за договірними умовами щодо взаємоз'єднання мереж.

"Вказана практика абсолютно неприйнятна і безумовно свідчить про зловживанням монопольним становищем ВАТ "Укртелеком", - заявили в прес-службі компанії.

У компанії також підкреслили, що дії держоператора порушують закон "Про телекомунікації", ліцензійні умови та правила взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування.

"Голден Телеком" вже звернулася до Національної комісії з питань регулювання зв'язку із проханням вже завтра винести питання на обговорення засідання комісії та прийняти рішення, яке зобов'язало б "Укртелеком" відновити пряме взаємоз'єднання мереж.

Сам "Укртелеком" пояснює свої дії наявністю суперечки між операторами про умови договорів інтерконекту на 2010 рік.

"Комерційні умови договору неодноразово запропонованого нами для підписання "Голдентелеком", повністю ідентичні тим умовам, які зараз застосовуються в договорах між "Укртелекомом" та іншими учасниками ринку. Більше того, "Укртелеком" згоден зберегти розрахункові такси, які діяли в нашому договорі в 2009 році і перенести їх на період до 1 серпня 2010 року - дати введення НКРЗ нових розрахункових такс", - прокоментував конфлікт директор філії централізованих продажів послуг "Укртелекому" Ігор Сиротенко.

Тим не менше, за його словами, "Голдентелеком" всіляко затягує момент підписання договору.

"Нині оператор уже спожив наших послуг на суму понад 10 млн. гривень. Мережі не роз'єднані, трафік обмежений частково, міжміський трафік обслуговується за обхідними маршрутами через операторів, з якими у нас є договори. Оператор був письмово попереджений про блокування і ніяких дій для врегулювання питання укладання договору не зробив", - наголосив Сиротенко.

"Голден Телеком" з початку 2010 року не міг укласти договір з "Укртелекомом", нагадує видання.

Компанія запропонувала "Укртелекому" симетричні ставки на всіх напрямках, але держоператор не прийняв ці умови.

У червні 2010 року АМКУ визнав усіх великих операторів монополістами, після чого регулятор встановив ставки доступу до їхніх мереж, за якими всі оператори повинні були переукласти договори між собою на друге півріччя.

Нещодавно НКРЗ розробила нові ставки доступу до телекомунікаційних мереж - 0,36 грн./хв. для всіх операторів по всіх напрямах. Ввести їх в дію планується на початку 2011 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!