Азаров і Путін поговорять про газ, нафту і ГТС

Середа, 27 жовтня 2010, 09:25

Сьогодні прем'єр-міністр Микола Азаров проведе в Києві переговори зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

Напередодні візиту прес-секретар прем'єра РФ Дмитро Пєсков повідомив, що в ході засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії буде обговорюватися питання про постачання газу в Україні.

Він підкреслив, що Росія в даному питанні "будує свою позицію, виходячи з нині діючих угод", пише видання "Комерсант-Україна".

Перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв вчора заявив, що сторони близькі до підписання договору про транзит нафти.

У ході переговорів має бути узгоджено остаточний варіант угоди, повідомило джерело в Кабміні.

"Росія фактично погодилася з пропозицією України підписати договір про постачання", - стверджує співрозмовник.

Мова йде про узгоджений на рівні міністерств двох країн проект угоди, згідно з яким Росія гарантує прокачування 30 млн. тонн нафти на рік в обмін на введення європейської формули розрахунку тарифів на транзит.

Хоча це й зменшить доходи українського оператора "Укртранснафти", але дозволить уникнути різкого зниження обсягу транзиту. За дев'ять місяців цього року він знизився на 20,7% - до 22,9 млн. тонн.

У той же час підписання нових газових угод чекати не доводиться, говорить джерело в "Газпромі".

За його словами, головним питанням на переговорах буде обговорення стратегії об'єднання газотранспортних активів України та російських газових родовищ.

"Якщо Україна хоче переглянути угоди щодо поставок газу і змінити формулу формування ціни газу, їй доведеться йти на поступки у створенні газотранспортного консорціуму", - пояснив співрозмовник.

Інше джерело, близьке до компанії, зазначило, що мова може йти про передачу "Газпрому" 50% +1 акції в майбутньому консорціумі.

"Можливі й інші поступки з боку України, це питання переговорів", - сказав він.

Україна пішла на поступки несумірні у створенні СП, і передача Росії контролю над ГТС не відповідає її інтересам, вважає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!