Інвесторам "відкрили" "єдине вікно"

П'ятниця, 22 жовтня 2010, 09:34

Державне агентство з інвестицій та розвитку (ГАІР) займеться підтримкою інвестиційних проектів, займаючись отримання всіх дозвільних документів, необхідних для їх реалізації.

Про це ідеться у законопроекті № 7032 "Про підготовку та реалізації інвестиційних проектів за принципом "єдиного вікна", який у четвер в цілому ухвалила Верховна рада, пише газета "Комерсант-Україна".

Отримавши заявку, ГАІР повинне буде надати інвестору необхідні документи, які дають право на реалізацію проекту.

Утім, зазначає видання, заробити на наданні послуг агентство не зможе, а інвестори, згідно із законом, скористаються "єдиним вікном" тільки з 1 січня 2012 року.

На думку депутатів, розширення функцій ГАІР позитивно позначиться на інвестиційному кліматі.

"ГАІР отримує не тільки більше функцій, але і велику відповідальність. Інвестор буде точно знати, куди звернутися, щоб вирішити свої проблеми, і хто понесе відповідальність, якщо це не відбудеться", - відзначає глава підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков.

"Передбачалося, що ГАІР зможе видавати інвесторам дозвільні документи замість профільних адміністраторів і отримувати за це винагороду. Зайнявши монопольне становище, відомство хотіло заробити на наданні консалтингових послуг", - розповіла заступник голови комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна.

У ході підготовки документа ці норми були вилучені, а послуги ГАІР зробили безкоштовними.

"ГАІР просто отримало право надавати консалтингові послуги нарівні з приватними компаніями", - додала Ляпіна.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!