НБУ: звинувачення в незабезпеченій емісії безпідставні

Четвер, 21 жовтня 2010, 11:26

Звинувачення деяких політиків на адресу Національного банку і уряду в незабезпеченій емісії повністю не відповідають дійсності.

Про це заявив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Основна емісія центрального банку - на купівлю валюти і цінних паперів - це забезпечена емісія", - сказав він.

Литвицький уточнив, що чиста кредитна емісія з початку 2010 року склала близько 23 млрд. гривень, "тобто втричі менше від цифри, яку називають деякі політики".

За його словами, за останні три місяці чиста кредитна емісія була негативною, оскільки Національний банк продавав валютні резерви.

Він уточнив, що основна маса емісія в 2010 році була забезпечена покупкою валюти в резерви Нацбанку, і тільки в першому кварталі НБУ придбав облігації внутрішньої держпозики на суму близько 20 млрд. гривень.

"Потрібно обережніше поводитися з цифрами і не треба фантазувати на вільні політичні теми", - звернувся до політиків із проханням Литвицький.

Він підкреслив, що міцність резервних позицій Нацбанку полягає ще й у тому, що 2010 року приплив прямих іноземних інвестицій збільшується: чисте сальдо за вісім місяців цього року перевищило 3 млрд. доларів у порівнянні з 2,5 млрд. доларів за аналогічний період 2009 року.

Радник глави НБУ також відзначив, що інфляція цього року не тільки далека від рівнів історичних максимумів за історію гривні, але і нижче на 2 п.п. минулого року.

"У річному вимірі вона менша в 1,5 разу, ніж рік тому, хоча тоді, у кризу, інфляційного тиску взагалі не повинно було бути", - додав Литвицький.

Як повідомлялося, напередодні лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, яка очолювала уряд з кінця 2007 року по березень 2010 року, звинуватила уряд і НБУ в емісії нібито 83,6 млрд. гривень, що призвело до зростання цін на споживчому ринку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!