"Антонов" не поставлятиме літаки Пентагону

Середа, 20 жовтня 2010, 20:55

Американська фірма U.S. Aerospace та український "Антонов" відмовляється від змагання за поставку літаків армії США.

U.S. Aerospace більше не збирається битися за багатомільярдний контракт, повідомила компанія в середу, 20 жовтня, у Лос-Анджелесі, про це пише "Німецька хвиля ".

Таким чином, тепер за право постачати для армії Сполучених Штатів 179 літаків-заправників змагатимуться два велетні світової авіації: американський концерн Boeing та його європейський конкурент Airbus.

Військово-повітряні сили США ще два місяці тому відмовилися прийняти спільну американсько-українську заявку, оскільки вона надійшла через п'ять хвилин після закінчення терміну.

U.S. Aerospace протестував проти такого рішення, вважаючи його несправедливим, та подав скаргу до Рахункової палати США.

Американська фірма стверджувала, що її кур'єра нібито свідомо заплутували, щоб він запізнився з наданням заявки.

Керівник компанії U.S. Aerospace Джим Уорсхем пояснив відмову від подальшого змагання за контракт бажанням допомогти американським солдатам якомога швидше отримати нові літаки.

"Ми відчуваємо велику відповідальність за їхню безпеку",- цитує його агентство dpa.

Тендер на поставки кілька разів переносився. І американська компанія Boeing, і європейська Airbus його вигравали по черзі, а потім результати скасовували.

Кожного разу втручалася велика політика.

Як повідомлялося, міністерство оборони США допустило консорціум американської компанії US Aerospace і українського АНТК "Антонова" до участі в тендері KC-X на постачання ВПС США літаків-заправників нового покоління

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!