Оренду житла не потрібно реєструвати в БТІ

Середа, 20 жовтня 2010, 19:57

Обов'язковість державної реєстрації найму або оренди, не поширюються на оренду житла.

Про це йдеться в рекомендаціях Міністерства юстиції для нотаріусів і Бюро технічної інвентаризації (БТІ) щодо державної реєстрації права найму чи оренди нерухомого майна.

Про це повідомили у прес-службі міністерства, передає УНІАН .

Згідно з повідомленням, міністр юстиції Олександр Лавринович підписав наказ про затвердження Методичних рекомендацій щодо державної реєстрації права користування будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами.

Рекомендації видані на численні запити БТІ, нотаріусів та громадян у зв'язку із змінами в законодавстві в частині державної реєстрації прав на нерухомість.

У Мін'юсті пояснили, що з огляду на загальні принципи регулювання відносин найму, які визначені Цивільним кодексом України, а також виходячи з положень цього закону, норми щодо обов'язковості держреєстрації права користування (найму, оренди) стосуються тільки будівель або інших капітальних споруд, їх окремих частин.

У рекомендаціях надано роз'яснення щодо державної реєстрації права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами, а також пояснюється поширення норм закону.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!