МВФ: Росія має допомогти Україні розрахуватися з Фірташем

Субота, 2 жовтня 2010, 12:45

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан вважає, що Російська Федерація має допомогти Україні розрахуватися з компанією RosUkrEnergo.

Про це він заявив у Ялті на форумі, організованому "Ялтинською європейською стратегією" (YES), повідомляє агентство "УНІАН".

"Давайте відверто скажемо, що обидва учасники цієї історії могли б внести свою частку у вирішення цієї проблеми", - сказав Стросс-Кан.

За його словами, міністр фінансів Росії - віце-прем`єр Олексій Кудрін на такі пропозиції відповідає негативно.

"Він дуже часто каже: "Ні, у жодному разі", коли я порушую це питання, але я думаю, що було б по чесному, якби обидві сторони взяли участь", - зазначив директор-розпорядник МВФ.

Як повідомлялося, 8 червня Арбітражний інститут Стокгольмської торгової палати зобов`язав НАК "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд. кубометрів газу і надати додатковий обсяг газу в розмірі 1,1 млрд. кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Тим часом експерти вважають, що висновок арбітражу з питання про те, чи правомірно 11 млрд. кубометрів газу було оформлено у власність "Нафтогазу", значною мірою залежало від урахування ролі в ситуації, що склалася, російської компанії "Газпром".

Так, "Газпрому" було відомо про намір "Нафтогазу" придбати 11 млрд. кубометрів газу, які були предметом позову RosUkrEnergo.

"Газпром" є одним з власників RosUkrEnergo, іншим співвласником є український бізнесмен Дмитро Фірташ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!