У Криму не задоволені порядком проведення земельних аукціонів

Субота, 2 жовтня 2010, 11:41

У прийнятий Кабінетом міністрів "Порядок продажу в 2010 році земельних ділянок несільськогосподарського призначення на земельних торгах" необхідно або терміново вносити зміни, або скасовувати весь цей документ.

Про йе заявив прем'єр-міністр Криму Василь Джарти у коментарі для тижневика "Дзеркало тижня". 

"Відповідне звернення до Кабінету міністрів уже готують. Потрібно або вносити терміново зміни до порядку проведення торгів, щоб розблокувати процес, або взагалі його скасувати. Інакше в цьому році ми не зможемо отримати від продажу землі жодної копійки до бюджету. А у нас заплановано 150 мільйонів", - повідомив він.

"Крім того, процес формування прозорого ринку землі, що в першу чергу хвилює інвесторів, тепер може бути відкладений на невизначений час. Тому що все одно стоїть питання з прийняттям закону, як того вимагає Земельний кодекс", - зазначив кримський прем'єр.

Згоден з ним і голова Рескомзему Криму Олександр Чабанов.

"Зрозуміло, що до кінця року за новими правилами ми не підготуємо й не проведемо жодного аукціону. Це зупинить надходження до бюджетів усіх рівнів. Водночас уже витрачено значні кошти на підготовку до торгів. Ми вважаємо, що до цієї постанови потрібно терміново вносити поправки", - заявив чиновник.

Як відомо, постанова Кабінету міністрів Держкомітету із земельних ресурсів встановлює в місячний термін затвердити ліцензійні умови провадження діяльності з проведення земельних торгів.

Відповідний проект наказу Держкомзему викладено на сайті відомства 27 вересня і його обговорюватимуть як регуляторний акт протягом одного місяця, тобто до 27 жовтня.

Потім він буде затверджений за погодженням з Держкомпідприємництва.

Потім суб'єктам господарювання ще необхідно буде отримати вищеназвану ліцензію.

Відповідно, часу для безпосереднього проведення аукціонів, на думку аналітиків, у 2010 році майже не залишається.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!