"Пророк" фінансової кризи дав пораду Азарову

Вівторок, 19 жовтня 2010, 14:02

Українській владі необхідно проводити більш гнучку валютну політику.

Про це заявив професор економіки в Stern School of Business Університету Нью-Йорка Нуріель Рубіні на інвестиційному форумі у Києві, організованого групою компаній "Інвестиційний Капітал Україна", повідомляє агентство "УНІАН".

За його словами, більш гнучкий валютний курс, який допускає певну девальвацію вітчизняної валюти, дозволить посилити конкурентоспроможність української економіки.

У зв'язку з цим експерт зазначив, що сьогодні більшість країн світу проводитимуть девальваційну політику по відношенню до своїх валют для підтримки експортерів.

Водночас, Рубіні застеріг, що подібна практика надалі може привести країни до торгових воєн, у першу чергу, між США і Китаєм.

Експерт також зазначив, що на сьогодні в українській економіці спостерігаються ознаки стабілізації.

Проте, за його словами, в другому півріччі 2010 року можна буде спостерігати уповільнення її зростання на тлі подібних процесів у економіках розвинених країн.

У зв'язку з цим Рубіні зазначив, що економіки країн Східної Європи, у тому числі й України, й надалі продовжують залишатися під сильним впливом ситуації на світових ринках.

За його словами, покращити ситуацію зможе прискорення реформ в Україні, зокрема, проведення фіскальної реформи і, як наслідок, створення стійкої до зовнішніх впливів вітчизняної економіки.

Як відомо, Нуріель Рубіні свого часу передбачив фінансову кризу в США 2008 року і її причини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua