Венесуела даватиме нафту Білорусі 200 років

Неділя, 17 жовтня 2010, 11:40

Президент Венесуели Уго Чавес гарантує стабільність поставок нафти до Білорусі.

Про це він заявив у суботу, 16 жовтня, в Мінську на зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком у вузькому колі, передає "Дзеркало тижня".

"Ми в курсі, що ваші НПЗ потребують нафти. У білоруських НПЗ не буде недостачі нафти протягом 200 років", - сказав Чавес.

Щодо  Білорусі, він зазначив, що венесуельський народ ставиться до неї так само, як до батьківщини, так само як і білоруський народ до Венесуели.

"Ми продовжуємо йти по нашій дорозі і будемо йти завжди", - сказав Чавес щодо  перспектив нарощування співпраці між двома країнами в різних сферах.

Зокрема, Уго Чавес подякував білоруській стороні за підтримку і допомогу Венесуелі в частині обміну технологіями, реалізації проектів у сфері житлового будівництва, промислової кооперації, співпраці в галузі нафтохімії тощо.

Він також подякував Білорусь за готовність поділитися з Венесуелою "усім, що тут відбувається , заводами, потужностями".

"Цьому немає ціни, особливо в сучасному світі, в багатьох частинах якого  видно егоїзм, панування ТНК, у яких немає батьківщини", - зазначив президент Венесуели.

"Тут немає боржників - ми товариші, і ми разом будуємо альтернативу імперіалізму. Це багатополярний світ", - додав Чавес.

Нагадаємо, що міністр палива і енергетики України Юрій Бойко прогнозує пробне прокачування нафти в аверсному режимі нафтопроводом "Одеса - Броди" до Білорусі вже наприкінці листопада.

Зараз венесуельська нафта, що закуповує Білорусь, надходить у танкерах в порт Одеси, а звідти доставляється на Мозирський НПЗ залізницею транзитом через Україну.

Білорусь почала переговори з Венесуелою про постачання нафти після конфлікту з Росією з приводу нафтових мит.

Перший танкер з венесуельською нафтою Білорусь отримала в травні 2010 року.

У поточному році Білорусь візьме 4 млн. тонн нафти з цієї країни, в 2011 році - 8-9 млн., а в подальшому - 10 млн. тонн.

Планується, що бл. 2,5 млн. тонн венесуельської нафти Мінськ буде отримувати через Клайпедський морський порт (Литва).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!