Індекс ділових очікувань знизився

П'ятниця, 15 жовтня 2010, 10:58

Індекс ділових очікувань в Україні у третьому кварталі знизився з 121,8% до 115,4%.

"За прогнозами респондентів, у наступні 12 місяців усі складові індексу, окрім інвестиційних витрат на виконання будівельних робіт, погіршуватимуться, хоча баланси відповідей щодо фінансово-економічного становища підприємств, обсягів реалізації як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, інвестиційних вкладень і зайнятості залишаються позитивними", - повідомляє НБУ .

Згідно з результатами опитування, респонденти чекають сповільнення зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців. Про це свідчить зниження балансу очікувань на 19,7 п.п. до 17,5%.

Інфляційні очікування, після послідовного зниження впродовж трьох попередніх кварталів, зросли і склали в середньому 14,5% на наступні 12 місяців проти 11,8% у попередньому кварталі.

Основними чинниками впливу на споживчі ціни респонденти назвали зростання витрат на виробництво і доходи населення. Істотно посилився вплив на інфляцію очікуваних податкових змін.

Оцінки впливу на інфляційні процеси коливань обмінного курсу гривні і дій НБУ продовжували знижуватися.

Частка респондентів, які не чекають змін курсу гривні до долара США і євро, зменшилася.

Оцінки поточної економічної активності залишаються стриманими, що свідчить про повільне відновлення економіки.

Згідно з результатами опитування, респонденти продовжують негативно оцінювати поточний фінансово-економічне становище своїх підприємств, хоча негативний баланс очікувань зменшився і склав мінус 9,7% проти мінус 18,0% в 2-му кварталі 2010 року.

Очікування щодо зростання цін на придбані товари і послуги і на продукцію власного виробництва посилилися. Виробничі витрати і витрати на оплату найнятих робітників збільшуватимуться.

Зростання цін на сировину і матеріали та на енергоносії залишаються найвпливовішими чинниками змін початкових цін. Серед чинників, які стримують нарощування обсягів виробництва, найчастіше називалися надмірний податковий тиск і дуже високі ціни на енергоносії.

Оцінка впливу курсових коливань на початкові ціни і нарощування виробництва продовжує знижуватися.

Опитування проведене серед 1192 підприємств у всіх регіонах України, які представляють економіку за основними видами діяльності, формах власності, кількості працівників.

Надані результати є відображенням лише думки респондентів - керівників підприємств України у серпні 2010 року і не є оцінками НБУ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!