Аудит виявив корупцію в уряді Тимошенко

Четвер, 14 жовтня 2010, 10:31

Незалежний аудит виявив докази шахрайства та нецільового використання державних коштів в Україні з 2008 року по 1-й квартал 2010 року.

Про це заявили на прес-конференції команда іноземних юристів, яка проводила аудит діяльності попереднього уряду України.

Як зазначається у прес-релізі, аудитори "виявили докази використання офшорних підставних компаній, фіктивних договорів та інших міжнародних механізмів відмивання грошей в договорах за участю приватних осіб та чиновників попереднього уряду".

Партнер фірми Akin Gump Strauss Hauer & Feld Марк Макдугал сказав, що у звіті аудиторів можна побачити "перелік угод, які ведуть безпосередньо до Юлії Тимошенко та інших урядовців".

Також юристи зазначили, що найбільшим прикладом махінацій було незаконне використання 2,3 млрд. гривень, отриманих за рахунок продажу квот на викиди в рамках Кіотського протоколу.   

"Високопосадовці використовували ці кошти для приховування серйозного дефіциту у пенсійній системі України незадовго до президентських виборів 2010 року", - йдеться у прес-релізі.

Також зазначається, що аудитори виявили випадки використання офшорних підставних компаній і фіктивних договорів для продажу автомобілів та медикаментів уряду за завищеними цінами.

Крім того, йдеться про "маніпуляції договорами з цукром з державного резерву, а також випадки несанкціонованого використання коштів за проведення програми реєстрації землі з метою отримання політичної вигоди напередодні президентських виборів".

Іноземні юристи зазначили, що за результатами аудиту урядом Миколи Азарова були подані позови до суду США щодо махінацій з вакцинами та до суду Великобританії щодо закупівлі автомобілів Міністерство з надзвичайних ситуацій під час прем'єрства Юлії Тимошенко.     

За словами Макдугала, загалом аудитори перевірили 6 справ. У свою чергу, представник компанії Kroll Томмі Хелсбі зазначив, що проведену роботу юристів можна назвати "судовим аудитом".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!