Колеснікову загрожує відставка, а Ахметову - "ляпас"?

Вівторок, 12 жовтня 2010, 09:03

Віце-прем'єр-міністр з питань підготовки до Євро-2012 Борис Колесніков може втратити свою посаду.

Про це повідомляють джерела "Радіо Свобода".

Як відомо, внаслідок відновлення чинності Конституції 1996 року, скорочення кількості віце-прем'єрів стало неминучим.

За словами джерела Радіо "Свобода", президент Віктор Янукович скоріше погодиться на звільнення віце-прем'єр-міністра з підготовки до Євро-2012 Бориса Колеснікова, ніж на звільнення віце-прем'єра з питань регіональної політики Віктора Тихонова.

"Янукович, та люди в його адміністрації скоріше зацікавлені у зменшені впливу "групи Ахметова", ніж у загостренні відносин із "Луганською групою". З чого і витікає, що скоріше звільнять Бориса Колесникова ніж Віктора Тихонова", - каже джерело.

Водночас, у адміністрації президента говорять, що кадрові питання уряду, наразі, не обговорюються. Під час останньої зустрічі президента та прем'єра йшлося про нагальні питання економічної та соціальної сфери, заявила заступник голови АП Ганна Герман.

"Відбулася традиційна зустріч президента з прем'єр-міністром. На ній президент поставив два основні питання: терміни передачі до парламенту законопроектів, які будуть спрямовані на зменшення кількості ліцензій, дозволів, друге питання - це тема додаткових платних послуг для студентів", - сказала вона радіо.

"Але питання про якісь, будь які кадрові перестановки не стояло", - запевнила Герман.

А директор інституту імені Горшеніна Володимир Фесенко вважає, що звільнення загрожує в першу чергу тим віце-прем'єрам, повноваження яких дублюються профільними міністерствами - це Віктор Слаута та Володимир Сівкович, які опікуються, відповідно, питаннями сільського господарства та силових відомств.

На думку політолога, цих урядовців можуть перевести на інші посади в Кабінеті міністрів.

Крім того, на думку Фесенка, президент навряд чи надасть перевагу у кадровому питанні "Луганській" партійній групі.

"Ніхто не застрахований від можливості звільнення. В найбільшій зоні ризику знаходяться Сівкович, Слаута і Тихонов. Колесніков, разом із Клюєвим, має, по-перше, більшу політичну вагу. Якщо звільняти Колеснікова, то це означає, по-перше, прямий конфлікт і "ляпас" Ахметову, по-друге виникнуть збої і проблеми в реалізації проектів пов'язаних з Євро-2012", - вважає політолог.

Чинна Конституція дозволяє призначати в уряд не більше 3-х віце-прем'єрів, а нині їх 5: Борис Колесніков - з питань підготовки до Євро-2012, Володимир Сівкович - з питань національної безпеки і оборони, Віктор Слаута - з питань АПК, Сергій Тігіпко - з економічних питань та Віктор Тихонов - з питань регіональної політики.

Не затверджений на своїй посаді, згідно з норами Конституції і прем'єр Микола Азаров.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!