Загрози глобальної "валютної війни" немає - голова МВФ

Середа, 29 вересня 2010, 12:53

Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан не бачить загрози глобальної "валютної війни", пов'язаної зі штучним послабленням національних валют, що практикується деякими країнами.

Про це він заявив у середу, 29 вересня, на зустрічі з представниками світових ЗМІ у штаб-квартирі Фонду у Вашингтоні у відповідь на прохання прокоментувати валютні інтервенції цілої низки країн по всій планеті, передає "Дзеркало тижня".

Домінік Стросс-Кан визнав, що проблема умисного зниження валютних курсів існує.

За словами Стросс-Кана, її необхідно обговорити на листопадовій зустрічі G20 у Сеулі і на самітах МВФ і Світового банку, які пройдуть у Вашингтоні на початку жовтня 2010 року.

Нагадаємо, в умисному утриманні національної валюти на низькому рівні звинувачується Китай.

Недооцінений юань дає конкурентну перевагу китайському експорту - драйверу економічного зростання КНР. На думку американських політиків, Пекін недооцінює юань на 25-40%, що завдає суттєвого удару по американському ринку праці та експорту країни.

У свою чергу влада КНР вважає впевнене зростання юаня згубним для економіки Піднебесної.

19 червня 2010 року  Народний банк Китаю оголосив про повернення до реформи курсової політики, припиненої у середині 2008 року на тлі світової фінансової кризи.

ЦБ Китаю заявив, що зробить обмінний курс національної валюти більш гнучким, що могло означати поступову ревальвацію юаня, чого довгий час домагався від Пекіна Вашингтон.

Проте відтоді національна валюта Китаю зросла лише на 0,6%.

Як повідомлялося раніше, МВФ має намір провести примусову перевірку стану фінансових секторів 25 системно важливих країн у спробі запобігти новій світовій фінансовій кризі. Досі МВФ оцінював фінансові сектори країн-членів на добровільній основі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua