Польща узаконить працевлаштування українців

Вівторок, 28 вересня 2010, 13:04

Влада Польщі планує з 2011 року законодавчо закріпити можливість спрощеного працевлаштування для громадян України.

Про це повідомив заступник директора управління у справах іноземців Прикордонної служби Польщі Анджей Якубашек, передає агентство "УНІАН".

"Політичне рішення прийнято. Залишається виписати відповідне розпорядження", - сказав представник Прикордонної служби, яка спільно з інспекціями праці контролює легальність працевлаштування іноземців у Польщі.

За словами Якубашека, влада Польщі навряд чи у новому документі передбачить подальшу лібералізацію системи спрощеного працевлаштування для українців та громадян інших держав, які мають право працювати без офіційних дозволів.

За його словами, це пов'язано у першу чергу зі зростанням рівня безробіття у Польщі, яке становить понад 11%.

Польський чиновник також відзначив зменшення зловживань спрощеною системою працевлаштування у Польщі, яку іноземці нерідко використовували для отримання візи, а далі намагалися нелегально виїхати в інші держави Європейського Союзу.

Польща з липня 2007 року дозволила громадянам України, РФ та Білорусі працювати у Польщі без офіційного дозволу, а лише за зареєстрованою заявкою працедавця, упродовж шести місяців на рік.

Можливість спрощеного працевлаштування була запроваджена у формі експерименту до 2010 року, але торік Польща продовжила експеримент ще й на 2010 рік і включили до нього громадян Молдови і Грузії.

З моменту запровадження системи до кінця минулого року українці отримали 320 тисяч заявок на роботу, що становить понад 90% усіх зареєстрованих.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua