Перші українські БТР побачили Таїланд

Вівторок, 28 вересня 2010, 10:40

Перші два БТР-3Е1, українського виробництва, у вівторок, 28 вересня, прибули до Таїланду.

Загалом у рамках контракту Україна здійснить поставки 96 таких машин для Збройних сил Таїланду, пише газета "Дело".

Перші БТР-3E1 прибули до Таїланду на літаку Іл-76 на авіабазу "Утапао". Планується, що офіційна церемонія передачі відбудеться у грудні, коли до Таїланду прибуде друга партія із 10 БТР.

Вся техніка буде прийнята на озброєння 2-ї піхотної дивізії Збройних сил країни.

Нагадаємо, тендер на постачання бронетранспортерів до Таїланду України здобула у 2007 році. І в 2007 році Таїланд вже придбав в України 96 бронетранспортерів БТР-3Е1 на чотири мільярди бат, проте поки не одержав замовлені машини.

Цей контракт перебуває на стадії виконання. Однак остаточних домовленостей за контрактом вдалося досягти практично рік по тому.

Сам документ на постачання техніки був підписаний у серпні 2008-го. Ще однією затримкою у виконанні замовлення стали розбіжності з німецьким виробником двигунів Deutz, що використовуються на українських машинах. Німецька сторона заборонила реекспорт своїх агрегатів.

Як наслідок, Україні довелося шукати альтернативу моторам Deutz. У підсумку українські машинобудівники домовилися про постачання двигунів з іншого німецькою компанією MTU.

У даному випадку дозвіл на реекспорт отримати виявилося набагато простіше, тому що двигуни MTU широко використовуються у виробництві вантажних автомобілів, а значить не є агрегатом, що використовується винятково у військовій промисловості.

У рамках контракту Україна також забезпечить постачання запчастин, обслуговування техніки протягом трьох років і підготовку тайських військовослужбовців.

Перша група фахівців 2-ої піхотної дивізії і департаменту озброєння Збройних сил Таїланду прибуде до України вже у кінці вересня. На першому етапі курс підготовки пройдуть техніки, потім наводчики і водії.

Раніше зазначалося, що Камбоджа збільшує свій військовий потенціал завдяки українській бронетехніці. В автономний порт Сіануквіля, 22 вересня, прибула партія із 100 танків і бронетранспортерів, які країна придбала в України.

Стосунки між Камбоджею і Таїландом загострилися місяць тому, коли

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua