В обмін на "трубу", Україна отримає "франшизу" в Росії?

Четвер, 2 вересня 2010, 09:15

Москва згодна допустити Україну до видобутку газу на її території за умови створення СП між "Газпромом" і "Нафтогазом", заявив у вівторок міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

Щоправда, як з'ясувалося, Україні пропонуються не діючі, а неопрацьовані родовища, пише газета "Комерсант-Україна".

За словами високопоставленого джерела видання в "Газпромі", до СП пропонується внести не діюче родовище, а лише право видобутку сировини на одній з великих площ.

"Прибуток, який Україна отримає від транспортування газу, вона зможе інвестувати в розробку цього родовища. Якщо вона принесе результат, газ може бути проданий всередині Росії або експортований в Україну, і таким чином СП отримає додатковий прибуток. Про одержання готового родовища, де буде багато дешевого газу, мова не йде", - говорить співрозмовник видання.

Він також нагадав, що СП "Ачімгаза" з Wintershall ("дочка" BASF) працюють на Ачімській ділянці Уренгойського родовища за таким же принципом.

Wintershall через спільне підприємство з "Газпромом" вклала в розробку газу 750 млн. євро і має намір інвестувати ще 200 млн. євро.

Зараз на родовищі видобувається 25 млрд. кубометрів газу на рік.

Причому його собівартість на 17-20% вища, ніж видобування на інших родовищах Росії, оскільки видобуток ведеться з глибини 4-5 км (зазвичай вона не перевищує 1,5 км).

Крім того, "Газпром" має контроль у СП - йому належить 51% акцій.

Як відомо, видобуток Україною газу на території Росії обговорюється як одна з умов створення спільного підприємства між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом".

Українська сторона готова внести до нього газотранспортну систему і нафтогазове родовище площа Паласу на шельфі Чорного моря, а у відповідь розраховує отримати в Росії родовище, видобуток газу на якому вже складає 30 млрд. кубометрів газу на рік.

Ці обсяги мають дозволити повністю забезпечити газом українську промисловість за низькими цінами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!