Уряд звільнить будівельників від ПДВ

Четвер, 16 вересня 2010, 09:45

У новий Податковий кодекс включено положення про скасування ПДВ на будівельно-монтажні роботи на об'єктах, що зводяться за програмою будівництва доступного житла або за держкошти.

Про це газеті "Дело" повідомили в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва.

"Наша пропозиція про те, щоб з будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, яке будується за державні кошти, зняти ПДВ", - пояснює заступник міністра регіонального розвитку і будівництва Дмитро Ісаєнко.

За його словами БудМонтаж в загальному обсязі будівництва займає близько 60%. Якщо все прорахувати, то на 8% - 9% це знизить вартість будівництва.

Нагадаємо, що Міністерство регіонального розвитку та будівництва заявляє про початок реалізації програми будівництва доступного житла, яка направлена на добудову об'єктів з високим ступенем готовності.

Перші 100 млн. гривень з 330 млн. гривень, передбачені в Держбюджеті на 2010 рік були отримані минулого тижня.

За словами Ісаєнка, на 100 млн. можна побудувати близько 900 квартир, а на 330 млн. - близько 3 тис. квартир.

Що стосується перспектив 2011 року, то поки в державному бюджеті прописано 390 млн. гривень на будівництво доступного житла.

Відзначимо, що Міжвідомча комісія відібрала 70 об'єктів незавершеного будівництва зі ступенем готовності більше 70%, забудовники яких можуть брати участь в програмі будівництва доступного житла.

Спочатку державний бюджет передбачав 1,04 млрд. гривень зі стабілізаційного фонду для забезпечення житлом пільгових категорій громадян і підтримки програми будівництва доступного житла в 2010 році, але 8 липня Верховна рада зменшила цю суму до 330 млн. гривень у результаті секвестру держбюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua