Київщина уклала інвестугоди на 2 мільярди доларів

Середа, 15 вересня 2010, 18:11

Київська обладміністрація вже уклала договори з інвестиційних проектів на суму 2 млрд. гривень і планує збільшити цей пакет до 10 млрд. доларів.

Про це заявив голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"У нас сьогодні є наміри - Київська область буде мати пакет на суму майже 10 млрд. доларів", - сказав він.

"Сьогодні складаються дуже хороші умови для того, щоб до нас приходили інвестори", - підкреслив Присяжнюк.

За його словами, цьому сприяють заходи щодо спрощення дозвільної документації, які зроблені як на загальнодержавному рівні, зокрема, з прийняттям бюджетного кодексу і надалі - податкового, так і керівництвом Київської області.

Присяжнюк нагадав, що в Київській області створена спеціальна координаційна рада.

"Сьогодні інвесторам, які приходять в область, не потрібно бігати по різних відомствах і узгоджувати проект місяцями й роками. У мене є інвестиційна компанія, яка працює разом з координаційною радою, і, беручи того чи іншого інвестора, забезпечує повністю проходження документів під своїм контролем ", - відзначив він.

Також інвесторам надаються пільги, зокрема, щодо орендної плати за землю.

Так, за його словами, в перші три роки інвестору встановлюється пільгова ставка орендної плати за землю у розмірі 0,5-1%, і надалі поступово збільшується в залежності від виду діяльності.

Присяжнюк повідомив, що за вісім місяців 2010 року в економіку Київської області надійшли інвестиції на суму майже на 100 млн. доларів.

Серед проектів, які реалізуються в 2010 році - будівництво Миронівського цукрового заводу, елеватора на воді в Переяслав-Хмельницькому.

Згідно з даними Київської обласної держадміністрації, за станом на 1 квітня в економіку області було залучено 1,5 млрд. доларів, що в розрахунку на 1 людину становить 877,3 долара.

У міжнародному інвестиційному співробітництві беруть участь 892 підприємства області та їх партнери з 64 країн світу.

При цьому понад 90% прямих іноземних інвестицій припадає на 10 країн: Нідерланди - 462 млн. доларів, Кіпр - 396,4 млн. доларів, Сполучене Королівство - 144,4 млн. доларів, Польщу - 80,8 млн. доларів, Німеччину - 78 млн. доларів, Панаму - 75,7 млн. доларів, США - 42,2 млн. доларів, Австрію - 39,1 млн. доларів, Віргінські острови - 27,6 млн. доларів, Російську Федерацію - 26,6 млн. доларів.

Найбільше інвестицій припадає на Броварський район - 31,7%, Києво-Святошинський - 8,1%, Миронівський - 8%, Вишгородський - 6,4%, а також міста Бровари - 10,7% та Бориспіль - 6,2%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua