Суд виправдав екс-керівника "Укравтодора"

Понеділок, 13 вересня 2010, 15:12

Печерський районний суд Києва минулого тижня скасував постанову Генеральної прокуратури, якою була порушена кримінальна справа проти екс-керівника Державної служби автомобільних доріг України Вадима Гуржоса за статтею "перевищення влади і службових повноважень".

Про це пише газета "Дело" із посиланням на свої джерела.

Транспортна прокуратура висунула звинувачення проти керівника "Укравтодора", а також його підлеглого - голови правління ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" Валерія Вощевського у квітні 2010 року, нагадує видання.

Чиновникам ставили в провину незаконну передачу в довгострокову оренду цілісного майнового комплексу дочірньої структури "Укравтодора" - ДП "ДРСУ № 100".

Відповідне рішення було прийнято і реалізовано в лютому-березні 2009 року.

Після цього майно дорожньо-будівельного управління опинилося в розпорядженні комерційної структури зі схожою назвою.

"В результаті спільних злочинних дій голови Державної служби автомобільних доріг України, голови правління ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та директора ДП "ДРСУ № 100" державі завдано збитку в розмірі 12,78 млн. гривень", - ідеться у пояснювальній частині судової постанови.

За даними слідства, крім будівельного управління, колишнє керівництво провело відчуження цілої низки об'єктів по всій Україні, серед яких: гаражний комплекс у Ялті, комплекс нерухомого майна Гніванської асфальтобітумної бази у Вінницькій області, комплекс нерухомого майна в селі Зимна Вода Львівської області, складських приміщень у Львові, нерухомість в селі Нова Долина Одеської області, комплекс нежитлових приміщень в Полтавській області, комплекс гірничо-дробильного обладнання, нерухоме майно в Севастополі, і низка інших об'єктів.

У результаті, згідно з довідкою аудитора, до послуг якого звернулася прокуратура, державі було завдано збитків у розмірі 6,19 млн. гривень.

Таким чином, разом зі збитком від здачі в оренду ДП "ДРСУ № 100" у розмірі 12,78 млн. гривень, загальна сума збитків, понесених державою, складає близько 20 млн. гривень.

Адвокату Вадима Гуржоса у Печерському суді вдалося довести, що справа проти його клієнта порушена безпідставно.

Захист наполягав на тому, що після реорганізації, яка була проведена ще у 2002 році, все відчужене майно ДП "ДРСУ № 100" не належало державі.

"Майно дочірніх підприємств ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", як і майно ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", не є державним, оскільки було внесене до статутного фонду цього товариства і належало йому на праві власності", - аргументував свою позицію в суді адвокат Вадима Гуржоса.

Нині Гуржос перебуває за кордоном. Трубку телефону екс-чиновника знімає інша людина, яка говорить, що Вадим Гуржос зараз перебуває за кордоном на реабілітаційному лікуванні після складної операції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!