Невеликі банки продовжують воювати з НБУ

Понеділок, 13 вересня 2010, 13:41

Асоціація українських банків спільно з групою комерційних банків підготувала та подала до Окружного адміністративного суду Києва позовну заяву про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів постанови НБУ № 273 від 09 вересня.

У поданій до суду позовній заяві, зокрема, наголошується на невідповідності чинному законодавству України пункту 2, пункту 4, пункту 6 даної постанови НБУ, пункту 2.1 Глави 2 Розділу ІІ "Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні", яка затверджена постановою Правління НБУ від 28 серпня 2001 року № 368 .

Нагадаємо, що даною Постановою Нацбанк зобов'язав банки, які на дату набрання чинності Постанови №273 мають регулятивний капітал менший, ніж 120 млн. грнивень, збільшити його до цього розміру до 1 січня 2012 року.

Також НБУ заборонив банкам, у яких розмір регулятивного капіталу менший, ніж 120 млн. гривень, до часу приведення розміру регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови №273 залучати вклади (депозити) від фізичних осіб більше обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності документа.

Окрім цього НБУ зобов'язав банки, які отримали письмовий дозвіл на здійснення окремих операцій до набрання чинності постановою №273 та мають регулятивний капітал менший, ніж установлений постановою, для збереження права на здійснення цих операцій до 1 січня 2012 року привести розмір свого регулятивного капіталу у відповідність до вимог постанови, а це 120, 180 та 240 млн. гривень.

Наразі під зазначеною позовною заявою до суду поставили свої підписи більше 10 банків, інтереси яких зачіпає постанова НБУ № 273.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!