НБУ наполягає в законності раніше виданих кредитів в інвалюті

Понеділок, 13 вересня 2010, 11:26

Національний банк наполягає в законності раніше укладених банками договорів про надання кредитів в іноземній валюті.

Про це сказано в повідомленні НБУ, передає агентство "Українські Новини".

"За наявності в банку ліцензії НБУ й письмового дозволу на здійснення валютних операцій... надання кредитів в інвалюті на території України є правомірним", - зазначається в повідомленні.

НБУ підкреслює, що необхідності в наявності в банку індивідуальної ліцензії на здійснення разової валютної операції при наданні кредиту в інвалюті немає.

Нацбанк висловлює стурбованість прийняттям Нікопольським міським районним судом Дніпропетровської області 24 лютого 2010 року рішення про визнання недійсним договору про надання споживчого кредиту в інвалюті за позовом однієї з фізосіб-позичальників до Укрсиббанку.

НБУ розглядає таке судове рішення як небезпечний прецедент, що є загрозою для стабільності банківської системи.

4 серпня, за даними Нацбанку, Апеляційний суд Дніпропетровської області направив цю справу на новий апеляційний розгляд.

Такий розгляд відбувся 18 серпня.

НБУ в листі № 18-311/4539-15626 від 10 вересня повідомляє, що 18 серпня Апеляційний суд Дніпропетровської області задовольнив скаргу Укрсиббанку й скасував вищевказане рішення Нікопольського міськрайонного суду від 24 лютого 2010 року, а також відмовив у задоволенні вимог фізичної особи, що подала позов.

Цю інформацію НБУ рекомендував банкам взяти до відома й використовувати в подальшій роботі.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua